Yaratılan ve İndirilen Ayetlerin Öğrenileceği Yerler Okullar

Yaratılan ve İndirilen Ayetlerin Öğrenileceği Yerler Okullar

İdeal ölçüler içerisinde baktığımızda yaratılan ve indirilen âyetlerin öğrenileceği ve öğretileceği her bir okul muhteşem bir mabeddir. İçinde devamlı olarak ibadet edilen bir kurumdur. Ben okullarımızı böyle bir kurum olarak görmek istiyorum.Valida Sultan Kız Lisesi'sininAçılışında Ali Rıza Demircan hocamız tarafından yapılan konuşma ve dua

AzizMüsafirler!

Bu günburada bir okulun açılışını yapıyoruz.

İdealölçüler içerisinde baktığımızda yaratılan ve indirilen âyetlerin öğrenileceği ve öğretileceği her bir okul muhteşem birmabeddir. İçinde devamlı olarak ibadet edilen bir kurumdur. Ben okulumuzu böylebir kurum olarak görmek istiyorum.

Dinimizinkaynağı olan Kur'ân-ı Kerîm'in sunumuna göre gökler- yer, güneş-ay gece-gündüz, dağlar denizler, ovalar, madenler, hayvanlar, insanlar ve diğer tümvarlıklar yaratılan ayetlerdir. Bunlar Rabbimizin yüceliği, yaratıcılığı veyaşatıcılığına belgedir. Müsbet bilimlerin konuları da bu yaratılan ayetlerdir.

Bu sebeplebizim nazarımızda matematik, astronomi, fizik, kimya birer İslâmî ilimdir.Ancak bu bilgilerin oluşturacağı güç adalete de zulme de aracı kılınabilir.Bunun içindir ki indirilen ayetler bütünü olan Kur'ân-i Kerîm'in ilkeleriniöğrenmek mecburiyetindeyiz. Çünkü bize Yaratanımızla ve insanlarlailişkilerimizi belirleyecek ve bizi erdemlere ve ebediyete yönlendirecek indirilenâyetler bilgisidir.

Rabbimizi "İlkemri olan oku"nun anlamı işte bu yaratılan ve indirilen âyetlerin birlikteokunmasıdır. Bu iki tür okumaya öncülük edecek de inançlı öğretmenlerimizdir.Bu sebeple öğretmenlerimiz fevkel'ade önemlidir.

ValideSultan Anadolu Kız Lisemizin idealimizdeki okul olacağına inanıyor ve dualarediyorum.

DUA

Bizinsanları öğrenme ve bilgi üretme yeteneği ile donatarak yaratan Yüce Mevlamız!Sana hamd ederiz. Evrensel kılarak insanlık öğretmeni kıldığın PeygamberimizHz.Muhammed'e salat ederiz.

YüceRabbimiz! Bilgi gibi güzelliklerin de kaynağısın. Biz insanları en güzelkıvamda yarattın. Güzellikler yarışına çıkardın. Kur'ânî emirlerin veyasaklarına uyarak güzellikleri yaşayacaklara ebedi Cennetlerini vaad ettin.

Ya Rab! Bilgiligüzel kullar olmak istiyoruz. Bizleri başarılı kıl. Bilgili güzel kullaryetiştirmek istiyoruz. Kız çocuklarımızı güzel eş, güzel anne, güzel toplummimarı olarak yetiştirmek istiyoruz. Onları ev merkezli toplum insanı olacak,kendilerini ve bizleri dişilikleri ile değil kişilikleri ile temsil edecek,mutlu olacak ve mesut edecek bilgili güzel kullar olarak yetiştirmek istiyoruz.Bizlere yardım et, başarılı eyle.

Yarab!  Açılışını yaptığımız okulumuzu bilgi vegüzellikler merkezi kıl. Bilgili güzel kulların yetiştirilmesine aracı eyle.Bizleri de okulumuza yardımcı eyle. Bizi parasal ihtiraslardan koru. Sevginiisteyenlerden, ebedî güzelliklere talip olanlardan kıl. Sen duaları kabul edensin. Yakarışlarımızı kabul eyle.Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.alirizademircan.net/yaratilan-ve-indirilen-ayetlerin-ogrenilecegi-yerler-okullar-5-319h.htmlSexual Life According To Islam İSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYAT СЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМА ئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇش بيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
yukari_cik
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim