Tapeler Konusunda İktidara Destek Olduğum ve İfşa Edilmiş Yolsuzluk İddiaları İçin Hiç Bir Şey Söylemediğim İddiası


Sosyal Medya İthamlarına Eğitici Cevaplarım II
Tapeler Konusunda İktidara Destek Olduğum ve İfşa Edilmiş Yolsuzluk İddiaları İçin Hiç Bir Şey Söylemediğim İddiası
Tapeleri Dinlemek Haramdır Diyerek İktidara Destek Olduğum ve İfşa Edilmiş Yolsuzluk İddiaları İçin Hiç Bir Şey Söylemememiş Olduğum İddiası

I. “Tapeleri Dinlemek Haramdır” şeklindeki tespitimiz doğrudur. Bu görüşümüzün arkasındayım. Bu şekilde iktidara destek olmaya çalıştığımız iddiası ise şahsımıza yöneltilen bir iftiradır.

II. Bu iftirayı, başta Sözcü Gazetesi yazarı Yılamaz Özdil ve Yeni Mesaj gazetesi yazarları ve daha pek kişi yaptı. Yapılmakta da devam ediyor.

III. İslâmî anlayışımıza göre Tapeleri dinlemek niçin haramdır? Çünkü Tapeler pek çok haram işlenerek hazırlanmaktadır.

a. Allah, “insanların hatalarını araştırmayın” buyuruyor. (Hucurat 12) Tapelerde suç/günah araştırması vardır.

b. Allah, “size ait olmayan konutlara/işyerlerine izin almaksızın ve barış mesajları sunmaksızın girmeyin” buyuruyor. (Nûr 27) Tapelerde bu ilahi yasağı çiğneme vardır.

c. Yüe Mevlâmız, üreme organlarımız ve yakın çevresini korumamızı, insanların bu bölgeleri üzerine röntgencilik yapmamamızı emrediyor.(Nûr 30,31) Tapelerin bazılarında ise bu haram işlenmektedir. Peygamberimiz de gizli olarak yapılan konuşmaları dinlememizi yasaklamaktadır.

d. Tapeler, insan doğasının da algılayabileceği bir çirkinlik üstü çirkinliktir. Kur’ânımızda Fâhişe denilen bu tür çirkinliklerin açığına da gizlisine de yaklaşmamız ve onları yaymamamız emredilmektedir.( En’âm 151;Nûr 19) Tapelerde ise çirkinlikleri topluma yayma vardır.
 
e. Yüce Rabbimiz insanları hoşlanmayacakları şekilde anmayı gıybet adıyla yasaklamaktadır. (Hucurat 12) Tapelerin yayınlanmasında gıybet günahı da işlenmektedir.

f. Yukarıda yapılan açıklamalar tape içeriklerinin doğru olması durumundaki suçlar/günahlardır. Bir de montaj hileleriyle hazırlananları vardır. Onlarda bir de iftira haramı vardır. İftira ise büyük haramlardandır.

IV. Görülüyor ki tapeler pek çok günah işlenerek hazırlanmaktadır. Haramlar işlenerek hazırlanan tapeleri izlemek ve içeriklerine göre hareket etmek, hazırlanırken işlenen haramlara onay vermektir ve yenilerinin hazırlanmasına teşvik etmektir. Haramlara onay da haramdır. Bu durum toplum hayatımızda güveni sarsar, kaos oluşturur. Kaldı ki Rabbimiz Maide sûresinin ikinci âyetinde “Günah nitelikli işler ve düşmanlıklar üzerinde yardımlaşmamızı” da yasaklamaktadır.

Böylece Tapeleri dinlemenin niçin haram olacağına ilişkin görüşümüzün temellerini açıklamış olduk.

Hatırladığımıza göre biz bu görüşümüzü ilk defa bir muhalefet partisi milletvekillerinin tapelerinin servis edilmesi sebebiyle açıklamıştık. İktidara bu gibi haram yolları kullanarak destek vermek için dini kullanmaktan Allah’a sığınırım. Hayatım boyunca böyle bir ahlâksızlığın içine girmedim.

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.alirizademircan.net/tapeler-konusunda-iktidara-destek-oldugum-ve-ifsa-edilmis-yolsuzluk-iddialari-icin-hic-bir-sey-soylemedigim-iddiasi-5-524h.htmlSexual Life According To Islam İSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYAT СЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМА ئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇش بيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
yukari_cik
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim