Sinema -Televizyon Dizileri ve Teklifimiz

Sinema -Televizyon Dizileri ve Teklifimiz
Konunun Önemi

Sinema filmleri ve televizyon dizilerinin milyonlarca insanımız tarafından izlendiği bir dönem yaşıyoruz. Özellikle televizyon dizileri daha bir yoğunlukla izlenmektedir. Bu dizilerin büyük çoğunluğunda İslâmî ve Millî değerlerimizle çiğnenmekte, hiçbir ahlâkî kaygıya da yer verilmemektedir.

ATV dahil altı- yedi kadar televizyon kanalının her gece dizilerle milyonlarca insanımız üzerinde yaptığı tahribat kelimelerle ifade edilemeyecek boyuttadır.

Tahribat İslami değerlere bağlı aileleri ve İmam -Hatip gençliğimizi bile etkilemektedir.

Çok çok önemli olmakla birlikte İktidarımızın görevi yalnızca ekonomi ve tarihi eserlerin fiziksel imarı olamaz. Mutlaka ve mutlaka bu ana konuya el atılması gerekmektedir.

TRT‘nin atılımları ve Diriliş, Abdülhamit, Yunus Emre benzeri örnekler önemli bir başlangıç olmakla birlikte kılıç ve hurafe ağırlıklı olup yaşadığımız hayattan büyük ölçüde kopuktur. Üstelik sayısal olarak da yeterli de değildir.

 Teklifimiz

                I.    Sinema ve Televizyon merkezimiz olan İstanbul’da her tür sinema ve dizi film yapılmasına imkân sağlayacak dev platolar kurulmalıdır. Yapımına başlananlar tamalanmalıdır.

 

                II.   Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde bağımsız bir Senaryo Yüksek Kurulu oluşturulmalıdır. İslâmî ve ahlâkî değerlerimiz üzerinde bilgili ve bilinçli üyelerden oluşturulacak bu Kurul büyük ödüller koyarak ülkemizin ilahiyatçıları, edebiyatçıları, ve tarihçileri benzeri kültürel gücünü harekete getirmeli, böylece zengin bir senaryo arşivi oluşturmalıyız.

Mili Eğitim Bakanlığı ve YÖK aracılığıyla devreye sokulacak Orta Öğretim Kurumları’mız ve Üniversitelerimizin katkılarıyla bu amaç gerçekleştirilebilir.

Bu yolla oluşturulup onaylanacak senaryoların çekimini üstlenecek yapımcılar, kurulan platolardan ücretsiz veya sembolik bir ücretle yararlandırılmalıdır. Ödül alacak yapımlara ayrıca teşvik ödülleri de verilmelidir.

Özel kişi ve kurumlar tarafından sunulacak ve kabul edilecek senaryoların yapımcılarına da aynı imkânlar sunulmalı ve ödüller verilmelidir.

ALİ Riza DEMİRCAN
http://www.alirizademircan.net/sinema-televizyon-dizileri-ve-teklifimiz-20-647h.htmlSexual Life According To Islam İSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYAT СЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМА ئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇش بيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
yukari_cik
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim