Rotaryenlerden Aldığım Davet: Bir Hatıram

Rotaryenlerden Aldığım Davet: Bir Hatıram
Yaklaşık otuz yıl önceydi. İslâm'a Göre Cinsel Hayat isimli eserim yayınlanmasının ardından ülkemizin gündemine oturmuştu.

Eserin Günaydın gazetesinde kısacık bir özeti yayınlanmıştı. Bu arada kitabımız İstanbul Devlet Mahkemesi’nde laikliği ihlal ve Sarıyer Asliye Ceza’da dini küçük düşürme suçlamasıyla yargılanmaya başlamıştı. Şöhretimiz giderek artıyordu.

Hukuki bir konu için Günaydın gazetesine gittiğim bir gün Günaydın gazetesi muhasebe müdürü –isimde yanılmıyorsam- Erdoğan Arıpınar’ın benimle görüşmek isteğini söylediler, gittim.

Haliç Rotaryenleri’nden yetkili bir üye olduğunu bildirdikten ve bazı üyelerinin ünvanlarını açıklayıp bana sağlayabilecekleri imkânlardan söz ettikten sonra bir konferans vermek üzere beni merkezlerine davet etti. Mazeret beyan etim, ısrarı üzerine de şu açıklamayı yaptım:

“Bizim cenahta rotaryenlere masonlar gözüyle bakılır. Şeyhül İslâm Hayri Efendi dönemin Türk Yüseltme Cemiyeti’ne üye olduktan sonra, kendisine yamanan masonluk yaftasını bir türlü söküp atamadı. İslâm’a Göre Cinsel Hayat’ın yayınlanmasından sonra bazı karacahiller tarafından aleyhime kıyam edilmişken bir de masonluk isnadına maruz kalırsam omuzlarıma binen yük çok ağırlaşır. Beni mazur görünüz.”

Yaptığım açıklama üzerine Erdoğan Bey: rotaryenlerle dış bağlantılı masonik bir örgüt olan lionscuların karıştırıldığını beyanla ve gösterdiği daha birçok gerekçe ile beni ikna etmeye çalışarak konferans davetini yineledi. Kabul etmeyeceğimi anlayınca unutamadığım şu sözleri söyledi: Haklısınız siz bizim aramızda yaşayamazsınız.

Filanca hocanın masonluğu gündeme gelince, her gelecek vaat eden kişiye kanca atıldığını, takılanların ise büyütüldüğünü bir kez daha anladım. Allah katında küçülerek kullar katında büyümek felaketi, felaketlerin en büyüklerinden olsa gerek…

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.alirizademircan.net/rotaryenlerden-aldigim-davet-bir-hatiram-5-499h.htmlSexual Life According To Islam İSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYAT СЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМА ئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇش بيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
yukari_cik
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim