Para Kazanma Amacıyla Televizyonlara Çıktığımız İddiası


Sosyal Medya İthamlarına Eğitici Cevaplarım III
Para Kazanma Amacıyla Televizyonlara Çıktığımız İddiası
İhtiyacı olan veya olmayan bir hocanın İslâm’dan ödün vermeden televizyon programlarına çıkarak kazanç sağlaması kınanacak bir durum değildir. Bir işi Allah’ın rızasını gözeterek yaparken bile bir karşılık alınabilir. Bunda yadırganacak bir durum yoktur.

Bana gelince…

45 yıldan beridir verdiğim konferanslardan en ufak bir karşılık almadığım gibi yaklaşık 25 yıldan bu yana çıktığım televizyon programlarından da tek bir lira almadım. Almadım, almadım da vermek isteyeni de görmedim.

Bildiğim kadarıyla bizim gibi arada bir televizyon programlarına çıkan hiçbir konuğa para verilmez. Parayı sürekli program yapanlar alırlar. Ben sürekli programlarımdan da almadım.

Flash Televizyonu

Flash Televizyonunda yaklaşık iki yıl/ iki dönem 60 tan fazla program yaptım. Her hafta hazırlayıp sunduğum programlar için haftanın 4 gününü geceli gündüzlü çalıştım. Büyük bir fayda sağladığımız kanaatindeyim. Rabbimden dileğim bu programlarımı kabul buyurarak beni mükâfatlandırmasıdır.

Peki Flash’tan para aldım mı? Programlarım için değil para, bir gömlek, hatta bir teşekkür bile almadım. Para isteseydim program yaptırmazlardı. Bizim gibilere vermezler. Çünkü bizim amacımızın kazanç veya şöhret yapmak olmadığını iyi biliyorlar.

Bilmemiz Gerekenler

Rabbimin lütfuyla önemli bir taşınmamızı hibe ederek kurduğum Ali Rıza Demircan Eğitim Vakfı yani Ardev’de bir stüdyo tesis ettim. Burada kık beşer dakikalık yaklaşık yüz program çektim. Bunlar Ülkemizin 50 kadar televizyonunda her hafta yayınlandı ve yayınlanmaya devam ediyor.

Peki rutin giderlerimize katkı olması için Vakfımıza bir ücret alıyor muyuz? Hayır. Bütün beklentimiz bizden Para istememeleridir.

Biz Bedava Program Yapmaya Hazırız

A Haber Televizyonuna bedava program yapmayı teklif ettim. Kabul etmediler. TRT bir çok yeteneksiz adam program yaptı ve yapıyor. Ama bize bu güne kadar bir teklif yapılmadı. Ama bunun sebepleri var:

Bize talimat veremezler, bunu biliyorlar. Biz hurafe anlatmadık, anlatmayız. İslâm’ı bir hayat düzeni olarak sunduk ve böyle sunarız, bunu da bildikleri için onay veremiyorlar. Oysaki biz İslâm’ın Kur’ân’ın indirilişi çizgisinde 23 yılda oluştuğunun bilincindeyiz. Baş ağrıtmamaya da çalışırız.

Hulasa bize dostlar da yanaşmıyorlar. Biz büyükçe bir kanalda para almak şöyle dursun, vermeye de hazırız.

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.alirizademircan.net/para-kazanma-amaciyla-televizyonlara-ciktigimiz-iddiasi-5-525h.htmlSexual Life According To Islam İSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYAT СЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМА ئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇش بيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
yukari_cik
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim