Namaza Çağrı

Namaza Çağrı
Ali Rıza DEMİRCAN tarafından uzun yıllar içinde namazla ilgili kaleme alınan yazıların bir kısının bir araya gelmesinden oluşmuştur.

Gökleri, yeri ve içindekileri biz insanlar için, biz insanları da kendi zatına ibadet etmemiz için yaratan ve namazı ana ibadet kılan Allah’a hamd ederim.

Mü’minin miracı ve kendisinin göz aydınlığı olarak nitelediği namazı, örneklendirerek bize ayrıntılarıyla ögreten Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed’e de salât ve selâm ederim.

Namaz, İslam'ın anlatımında, inanç esaslarından sonra birinci derecede yer verilmesi gereken görevimizdir. Çünkü namaz, Rabbimizle sürekli bağlantı kurdurarak hayatımızın İslâmlaştırılmasında muhtaç olduğumuz enerjiyi saglayacak baş ibadettir.

Takriben kırk yıldır namazla ilgili olarak Cuma hutbeleri sunmama, vaazlar, seminerler, konferanslar vermeme ve televizyon programları yapmama rağmen, bu konuda görevimi gereğince yapamamanın ezikliği içindeyim.

Bu ezikliğimi bir nebze olsun giderebilmek için, uzun yıllar içinde namazla ilgili yazdıklarımdan bir kısmını bu kitapçıkta bir araya getirdim. Gayem, namazın nasıl kılınacağını öğretmek değil, önemine, özelliklerine ve "Olmazsa olmazlığına” işaret etmektir. Bu kitapçıktaki yazıları okuyup da yararlı olduğuna inananlardan ricam, alınıp dağıtılarak yayılmasına katkı vermeleridir.

Temel davamız, O’na hamddir.

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.alirizademircan.net/namaza-cagri-2-237h.html

Kitabı İndirmek İçin;
- Namaza ÇağrıSexual Life According To Islam İSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYAT СЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМА ئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇش بيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
yukari_cik
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim