"Kutlu Doğum Haftasının Dini bir Temeli Yoktur" Dediğimi Söyleyerek Nefret Aşılayıcı Dil Kullanması


Cübbeliye Cevaplarım – III
“Kutlu Doğum Haftasının Dini bir Temeli Yoktur” dediğimi söyleyerek topluluk önünde bizi yeriyor ve nefret aşılayıcı bir dil kollanarak bizi aşağılıyor.

Cübbeli tam bir ğiybetçidir. Çevresinde bilgili ve bilinçli Müslümanlar olmadığı için olacak uyarılmadığı onaylanıyor.

Cübbeli bu defa iftira atmıyor. Ama nefret kusuyor. Şahsiyetime saldırarak tecavüz işleminde bulunuyor.

Kutlu Doğum Haftasının Dini bir Temeli Yoktur” sözleri bana aittir. Arkasındayım. Şimdi de tekrarlıyorum.

Böyle bir haftanın Peygamberimiz ve sahâbiler döneminde kutlanıldığına ilişkin bir bilgi ve belgemiz olmadığına göre dini bir temeli olmadığına ilişkin görüşümüz, aksi savunulamaz bir hakikattir.

Aziz Peygamberimizin hayat önderliğinin uzun mu uzun yıllar tanınmadığı ülkemizde böyle bir haftanın oluşturulması dini temelli olmasa da dinimizin genel kurallarına uygundur ve bir tür cihaddır.

-Salat üzerine olsun- ‘Peygamberimizin Doğum Günü’nün kutlanması ile Kutlu Doğum Haftası birbirinden farklı şeylerdir.

Kur’ân-i Kerim’de Hz.Yahya ve Hz. İsa’nın doğum günlerinin esenliğine vurgu yapılması doğum günlerimizin kutlanabileceğine bir işaret olarak algılanabilir.(Meryem 15,33)

Kaldı ki Peygamberimiz de Pazartesi günleri oruç tutmasını doğum günü oluşuyla irtibatlandırmaktadır.

Sevgili Kardeşlerim! Görülüyor ki bu konu itikadî değildir. Farz bir görevimize ilişkin de değildir. Bu sebeple düşüncelerimizin farklı olması da tabiidir. Böyle iken bu konuyu bile saldırı ve yerme konusu edinen bir amı İslâm ahlâkı ve Kardeşliğinden nasibi olabilir mi?

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.alirizademircan.net/kutlu-dogum-haftasinin-dini-bir-temeli-yoktur-dedigimi-soyleyerek-nefret-asilayici-dil-kullanmasi-5-531h.htmlSexual Life According To Islam İSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYAT СЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМА ئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇش بيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
yukari_cik
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim