Kur'an ve Sünnet Işığında Cennet Hayatı

Kur'an ve Sünnet Işığında Cennet Hayatı
Cennet Hayatı ile ilgili ayetlerin ve hadislerin incelemesiyle hazırlanmıştır

Milyarlarca insan, fakirlik/açlık sınırında yaşam mücadelesi veriyoruz. Basit gereksinimlerimiz için ömür tüketiyoruz. Mal varlıkları, siyasi egemenlikler, sosyal ve medyasal güçler de göreceli ve sonlu. İstisnasız herkes sosyal ve ekonomik krizlerin, doğal âfetler ve hastalıkların tehdidi altında.

İhtiraslar içinde kavgalar, cinayetler, işgaller, savaşlar, sömürüler ve silahlanmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bin bir çeşit problemler, acılar içinde yaşanan hayatlar da pek kısa. İnsanlık değerleri alt üst edilmiş. Adalet gerçekleşmiyor. İyiler mağdur edilebilirken acımasız zalimler koruma altına alınabiliyor.

Ferdî, ailevî ve toplumsal mutluluklar, güzellikler de ölümün gölgesi altında geçici. Yaşanılan fizik alemde özetlenenlerin dışında farklı bir gelecek de yok.

Adalete ve ebedîliğe kodlanmış insan rûhu ise arayışlar, edinemediği nimetler ve güzelliklerin özlemi içinde.

İnançlı ve erdemli olarak yaşamaya çalışanlar ve gelecekten beklentisi olanlar da yalnızca fizik ötesi âleme inananlar.

Şimdi soralım:

Işık hızı ile hareket edebilen, çevresindeki canlı ve cansız sayısız varlıklarla konuşabilen ve onlara bakışlarıyla emirler verebilen dolunay gibi aydınlık, güzeller güzeli ebedî bir rûh-beden varlığına sahip olmak ister misiniz?

Dünya ölçeğinde büyük mü büyük, ileri teknoloji ile donanımlı mı donanımlı özel bir ülkenin sonsuza dek sizin olmasını ister misiniz?

Yaşayıp yöneteceğiniz bu ülkede, ormanlarla çevrili, çeşit çeşit meyve ve gül ağaçlarıyla bezeli, içinden değişik renkler ve tatlarda nehirler akan, kaynaklar fışkıran yemyeşil alanlar içinde altın, gümüş ve değişik mücevherlerden yapılmış saraylarınız olmasını ister misiniz?

Sedeflerindeki inciler gibi göz kamaştırıcı eğitimli ve cazibeli hizmetçilerinizin sanat harikası servis takımları ile bin bir çeşit yemekler, meyveler ve misk kokulu mühürlü kaynaklarından alınmış sağlıklı içkilerle size ve dostlarınıza hizmet sunmasını ister misiniz?

Dünya güzeli erkekler ve kadınlardan çok daha cazibeli olacak, ahlâk ve yüz güzellikleri vasfedilemez niteliğe bürünecek eşlerle, kalıcı rûhsal ve bedensel zevkleri zirvede yaşamak ister misiniz?

Tabii konuşmaların bile ileri derecede zerâfet ve letâfet kazanacağı bir yaşamda, şaheser salonlarda, dev sanatçıların hiçbir gözün görmediği enstrümanları ve hiçbir kulağın işitmediği büyüleyici sesleriyle sürekli olarak verecekleri, mûsiki ziyafetlerini dinlemek ister misiniz?

İhtişamları karşısında ürperdiğimiz dağların daha büyüklerinin zirvelerine tırmanmak, dev dalgalarından ürktüğünüz denizlerin daha azametlilerinin derinliklerine dalmak, büyülenerek hayranlıklarla izlediğiniz yıldızların daha görkemlilerine ulaşmak ve aralarında bitmeyecek yolculuklar yapmak ister misiniz?

Başta insanlık semasının yıldızları olan Peygamberlerle, tarihler boyu milyonları erdemlere yönlendirmiş alimler ve yöneticilerle, insan hakları ve hürriyetleri uğruna devrimler yapmış, can vermiş yüce şahsiyetlerle, özetlersek, büyük insanlarla ebedî dostluklar kurmak, sohbetler yapmak ister misiniz?

Hz. Âdemden beri yaşamış ve Kıyamet Günü'ne kadar yaşayacak inançlı ve fazîletli insanların, cinlerin ve de meleklerin katılacağı, ileri medeniyetlerin yaşanacağı ve barışın hakim olacağı gizemli bir âlemde ebediyen mutluluk içinde yaşamak ister misiniz?

Bütün varlıkların, tüm güzeller ve güzelliklerin yaratıcısı olan Allah'ın tanımlanamaz zatî güzelliklerine bakmak, O'nun ebediyen sürecek sevgisi altında bulunmak, O'nun Selâmı ve konuşmalarına muhatap olmak ister misiniz?

Fizik âlemde hiçbir gözün görmediği ve göremeyeceği, hiçbir kulağın işitmediği ve işitemeyeceği ve hiçbir kalbin tasavvur etmediği ve edemeyeceği sonsuz nimetleri, zevkleri ve mutlulukları, fizik ötesi ebedî bir âlemde yaşamak ister misiniz?

Konumunuz, gücünüz ve düzeyiniz ne olursa olsun ergin bir insan olarak bütün bu isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Nasıl mı? Nerede mi? Ne yaparak mı? Kimlerle mi?
Bütün bu soruların cevaplarını bu kitapta bulacaksınız.

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.alirizademircan.net/kuran-ve-sunnet-isiginda-cennet-hayati-2-245h.html


Kitabı İndirmek İçin;
- Kur'an Ve Sünnet Işığında Cennet HayatıSexual Life According To Islam İSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYAT СЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМА ئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇش بيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
yukari_cik
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim