Kitaplarımı Satarak Para Kazanabilmem İçin Dini Konuşmalar Yaptığım İddiası


Sosyal Medya İthamlarına Eğitici Cevaplarım I
Kitaplarımı Satarak Para Kazanabilmem İçin Dini Konuşmalar Yaptığım İddiası
Biz hocalar insanlara kötü zannın, hataları araştırmanın, yalanın, gıybetin, iftiranın haramlığını öğretememiş olacağız ki özellikle de sosyal medyada Müslümanlar bu haramları rahatlıkla işleyebiliyorlar. Oysaki bu günahlar kul hakları ile de doğrudan ilişkili olduğu için hak helâlliği alınmadıkça tövbesi de geçerli değildir.

Bazı kardeşlerimizin benimle ilgili kötü zanlar besleyerek ve bu zanlarını söze ve yazıya dökerek günaha girmelerini istemediğim için bazı açıklamalar yapmak istiyorum. Bu açıklamalar sırasında eğitici bilgiler de vermek istiyorum ki fayda sağlamış olabilelim. Bu açıklamalarımın bazıları vasiyet olarak da algılanabilir.

Kitaplarımı Satarak Para Kazanabilmem İçin Dini Konuşmalar Yaptığım İddiası

Kitaplarım

Şu anda bazıları hacimli 10 tane kitabım var. Bunlar şu isimleri taşımaktadırlar;

İslâm Nizamı, İslâm’a Göre Cinsel Hayat, Allah’ın Resûlü’nden Hayat Dersleri, İslâmî Kimliğimizi Korumak, Hac ve Umre Yüceliğe Çağrıdır, Söyleşiler, Cuma Mesajları, Kur’ân ve Sünnet Işığında Câriyeler ve Sömürülen Cinsellikleri, Kur’ân ve Sünnet Işığında Cennet Hayatı, Namaza Çağrı,

Kitaplarıma İlişkin Cevaplarım

İlk kitabım 1971 yılında yayınlandığından kitaplarım 45 yıldan beri satılmaktadır.

1. Rahmetli babacığımdan intikal eden mal varlığım sebebiyle geçim sıkıntım olmadı. Bu sebeple hiçbir kitabımı para kazanmak için yazmadım.

2. Hiçbir zaman hiçbir yerde kitaplarımı övmedim,alınmasını da teşvik etmedim.

3. Kitaplarımın yazarlığı yanı sıra basımı ve dağıtımını da üstlendiğin için kitaplarımdan para kazandım. Rabbime hamd ederim.

4. Son dönemlerde Kitaplarım Beyan ve Ensar yayın evleri tarafından basılmaktadır. Yaklaşık 15 yıldan beridir kitaplarım için telif ücreti olarak para değil kitap alıyor, onları da hediye ediyorum.

5. Yıllardır kitaplarım internetten de ücretsiz indirilebilmektedir.
6. Kitaplarımın telif haklarını kurduğum Ardev vakfına verdim. Çocuklarıma da intikal etmeyecek.

7. 12 Nisan 2016 tarihi itibariyle İslâm’a Göre İslâm Cinsel Hayat isimli kitabımı, Vakıf Yönetim kurulu olarak basıp dağıtabilmeleri için Konya merkezli Mehir Vakfına teklif ettim.

8. Kitaplarım Vakfımız aracılıyla Ümmetimize vakfedilmiştir. Kitaplarımın her biri Vakfımızdan yazılı izin alınmak, kaliteli olarak basılmak ve bedava olarak dağıtılmak şartıyla basılabilir.

9. Kitaplarımızın bazıları İngilizce, Rusça, Arapça ve Kazakça’ya çevrilmiştir. Telif hakları vakfımızındır.

10. Basılacak kitaplarımın telif hakları da Vakfımızın olacaktır.
Bu açıklamalarımızın ışığında görüleceği üzere “dini konularda konuşarak insanları kitaplarımızı almaya yönlendirdiğimizi ve böylece para kazandığımız iddiası,” bazı kişiler için geçerli ise de benim için geçerli değildir. Bu açıklamayı yapmam vesile oldukları için dedikodumu yapanlara hakkımı helâl ediyorum.

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.alirizademircan.net/kitaplarimi-satarak-para-kazanabilmem-icin-dini-konusmalar-yaptigim-iddiasi-5-523h.htmlSexual Life According To Islam İSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYAT СЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМА ئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇش بيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
yukari_cik
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim