Kırk Yıllık Dostum Mahmut Efendi

Kırk Yıllık Dostum Mahmut Efendi
“Cübbeli Ahmet Kimdir? Öğrenmek İstiyorum” başlıklı yazım gereğince anlaşılamadı. Amacım onun bana olan iftiralarına değinmek veya Ehl-i Sünnet dışılığına vurgu yapmak değildi. (Önümüzdeki haftadan itibaren bu konuları yazılarım ve videolarımla ele alacağım.) Peki amacım neydi?

Son devir İslâm alimlerinden Ali Haydar Efendi ve daha sonra da Mahmut Efendinin üç çeyrek asırdır yaptığı ihlaslı çalışmalarla binlerce Mürid ve on binlerce seven oluştu. Siz yüzbinler diyebilirsiniz.

İsmailağa İslâmi kültürel düzeyi vasat, dikkate alınması gereken büyük bir cemaat olmuştur.

Cemaati temsil edebilecek yetenekleri var mıydı bilmiyorum. Bu cemaat içinde iki değerli insan şehid edildi.

Mahmut efendi yıllardır hasta. Cemaatin bazı büyükleri çokça yaşlı. Hulâsa bu büyük camia fiilen başsız. Efendi Hazretlerinin ölümüyle birileri başa geçecek, muhtemelen de geçirilecek. Bunun hazırlıkları yapılıyor, saatler süren televizyon programları bunun işaretidir. Cemaat ve kamuoyu hazırlanıyor. Anlayana sivrisinek saz.

Tasası sana mı düştü diyeceksiniz. Evet bana düştü; ülkemin kürt sorunu da, devleşen faiz düzeni de, İslâmi çizgide çalışmalar yapmalarını istediğim  cemaatler ve tarikatler de beni ilgilendirir. İslâm dünyası da alakalandırır. Çünkü ben Müslümanım. Kaldı ki Mahmut Efendi ile –aşağıda açıklanacağı üzere- dostluğum var. Vefa göstermem gerekmez mi?

Mahmut Efendi

Mahmut efendi ile görüşlerimizde tam bir örtüşme olmasa da ihlası sebebiyle kıymet verdiğim ve –şahsıma da değer veren- kırk yıllık dostumdur. Zaman zaman ziyaretine gittiğim için görüşmelerimiz olmuştur. Mütekabil sevgilerimiz süregelmiştir.

a. Müşterek dostlarımızın cenaze namazlarında buluştuğumuzda Tezkiye işlemini daima bana teklif etmiştir.

b. Bir Cuma günü ziyaret ettiğimde benden Cuma namazını kıldırmamı rica etmiş, kabulüm üzerine beraberce camiye geçtiğimizde, Minber önünde otururken bana gönderilen 13-4 yaşlarında bir çocukla Cuma namazını kıldırmamam konusunda tehdit edilmişimdir.

c. Hastalığı sırasında Çavuşbaşı’nda kendisini ziyaret etmiştim. Kendisi de özel doktorunu evime kadar göndererek haber aldırmıştır.

Bunları gerçeklerin bilinmesi için özetledim. Zira nefsim adına hiçbir kişi, kurum ve cemaatin onayına ve beğenisine ihtiyacım yoktur.

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.alirizademircan.net/kirk-yillik-dostum-mahmut-efendi-5-517h.htmlSexual Life According To Islam İSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYAT СЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМА ئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇش بيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
yukari_cik
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim