“Kabre Sanduka Yapmak O Kişiyi Putlaştırır” Dediğim İftirası


Cübbeliye Cevaplarım – II
“Kabre Sanduka Yapmak O Kişiyi Putlaştırır” Dediğim İftirası
Yüce Rabbimiz saldırılara cevap verme hakkını bizlere verdiği için anmak mecburiyetinde olduğumuz kişiden söz ederken ğiybet etmiş olmayacağız. Bunun böyle bilinmesini isterim.

Cübbeli, “Kabre Sanduka Yapmak O Kişiyi Putlaştırır” dediğimi naklediyor ve bir cemaat içinde aleyhime verip veriştiriyor.

Bu konuyu işlediği videoda görüleceği üzere kendisine iletilen bilgileri aktarıyor ve ardından da yermeye ve nefret saçmaya başlıyor.

Yapılan ve haram olan Ğiybeti rahatlıkla yapabildiği için bu konuyu geçiyorum.

Peygamberimiz “ Her duyduğunu aktarması kişinin yalancılıkla nitelenmesi için yeter delildir” buyuruyor. Peygamberimizin bu hadisine dayanarak ben de duyduğunu araştırmadan nakleden “Cübbeli yalancıdır,” diyorum.

Sevgili kardeşlerim! Kitaplarım,makalelerim ve televizyon programlarımın hiç birinde asla böyle bir ifade kullanmış değilim. İddiayı yapan ispatlamakla yükümlüdür. Olmayan bir şeyin ispatı yapılamaz. Bu sebeple ben de “Cübbeli iftiracının biridir” diyorum.

Bu vesile ile konu ile ilgili görüşlerimi de özetleyeyim

Ben 1970 yılı başında Süleymaniye Camiine hatip olduğumda Caminin kabristanında bulunan dev Kanunî türbesiyle karşılaştım. Daha sonra Padişah kabirlerinin bazılarının da böyle olduğunu öğrendim. Anıt Kabri hepimiz biliyoruz. Daha sonra Anıt Mezar da bunlara katıldı.

Bu tür dev kabirlerin İslâm’ın Tevhid ölçüleriyle bağdaştırılamayacağı kanaatindeyim. Üzerleri büyükçe sandukalarla örtülü diğer kabirlerin açıklanan diğer kabirler gibi olmasa da sakıncalı olabileceğini düşünüyorum.

Yanı başında Resmi Merasimler yapıldığı, yatırının beşer üstülüğü ile ilgili nitelenmelerde bulunulduğu için Anıt Kabir ile ilgili olarak dahi Şirk iddiasında bulunamam. Çünkü ziyaret amaçları farklıdır ve ameller niyetler göre değerlendirilir.

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.alirizademircan.net/kabre-sanduka-yapmak-o-kisiyi-putlastirir-dedigim-iftirasi-5-530h.html
Sexual Life According To Islam İSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYAT СЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМА ئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇش بيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
yukari_cik
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim