Hac ve Umre Yüceliğe Çağrıdır

Hac ve Umre Yüceliğe Çağrıdır
Peygamberimizin Vedâ Haclarını özetleyen kitapçık İbn-i Hazm'ın Haccetül-Veda' isimli eseri temel alınarak hazırlanmıştır

Peygamberimizin Vedâ Haclarını özetleyen bu kitapçık, ünlü İslâm bilgini İbn-i Hazm’ın Haccetül-Veda’ isimli eserinde başta Kütüb-Sitte olmak üzere ana kaynakları inceleyerek oluşturduğu metin temel alınarak hazırlanmıştır.

Metin aslına sadık kalınarak tercüme edilmiş, bütünlüğü sağlamak için bazı takdimler tehirler yapılmıştır. Ancak bu tercüme edilen metinle yetinil- memiştir. Tercümede bazı parantez içi bilgiler verilmiştir. Aynca günvenilir ha- dis kaynaklarından yararlanılarak, tercüme edilen metnin hacmi ölçüsünde ilave bilgiler verilmiştir. Böylece kitabçık daha verimli bir hale getirilmiştir.

İbn-i Hazm’ın yöntemi gereği rivayet üslubuyla verdiği Arafat ve Minâ hi- tabeleri ise öneminden ötürü iki pasaj dışında onun dayandığı rivayetler esas alınarak doğrudan Peygamberimizin diliyle sunulmuştur. Sonuçta müşterek bir çalışma ortaya çıkmıştır.

Amacımız şekil şartlarına uygun akademik bir yayın yapmak değil, genel- de insanımızın, özelde hacca giden ve gidecek olan insanlanmızm doğru bil- gilerle bigilendirilip bilinçlendirilerilmelerine ve gönül dünyalarının ışıklandı- rılmasına vesile olmaktır. Davamızın gayesi, Âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamdü senadır.

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.alirizademircan.net/hac-ve-umre-yucelige-cagridir-2-239h.html

Kitabı İndirmek İçin;
- Hac Ve Umre Yüceliğe ÇağrıdırSexual Life According To Islam İSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYAT СЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМА ئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇش بيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
yukari_cik
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim