Erdoğan: “Faiz Meselesini Çözmemiz Gerekiyor”

Erdoğan: “Faiz Meselesini Çözmemiz Gerekiyor”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alibeyköy’de katıldığı AVM açılışında Faizle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Vatandaşlara seslenerek ellerinizdeki dövizi bozdurmalarını isterken, faize karşı verdiği mücadeleye devam edeceğini belirten Erdoğan, “Faiz meselesini çözmemiz gerekiyor. Yalnızlığımı biliyorum ama mücadelemi sürdüreceğim, kararlıyım. Faizi önemli bir sömürü aracı olarak görüyorum, faizi emperyalist mantığın en önemli sömürü araçlarından biri olarak görüyorum ve faizi yatırımcıyı köşeye sıkıştırma aracı olarak görüyorum. Şu anda Türkiye’de en yüksek parayı kazanan reel yatırımcı değildir. En yüksek parayı kazanan finans sektöründe olanlardır.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanımızın bu açıklaması üzerinden yaklaşık dört yıl geçti. Yalnız olmadığını kanıtladık. Mirat haber sitemizde  faiz karşıtı onlarca makale yayınladık. Korona virüs günlerimizde faiz ödemelerinin durdurulmasını da talep ettik. Kaldı ki onun en büyük mağlup edilemez yardımcısı Allah’tır.

Yerel ve uluslar arası şartların zorluğunun farkındayız ama bir yerden başlanılması gereği de ortadadır. Bu şartlar böyle  devam edemez. Etmesi Cumhur başkanımızın varlık sebebi ile çatışır.

Biz sözlü ve fiili dua halindeyiz. Rabbim yardımcımız olsun.

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.alirizademircan.net/erdogan-faiz-meselesini-cozmemiz-gerekiyor-20-779h.htmlSexual Life According To Islam İSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYAT СЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМА ئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇش بيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
yukari_cik
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim