Denetlemeli ve Denetlendirmeliyiz


Başbakanlığımızın Dikkatine
Denetlemeli ve Denetlendirmeliyiz
Ülkemizdeki kadınlara ve çocuklara yönelik tecavüzlerin dolaylı fakat temel sebeplerinden biri de bir kısım yazılı ve görsel yayınlardır. Böyle iken medyamızda, Ensar Vakfı’nın yönetimindeki bir birimde meydana gelen tecavüz olayı vesile edilerek olaydan ve kişisel sorumlularından çok Ensar Vakfı’nın hedef alındığını görüyoruz.

Ensar Vakfı bu olaydan dersler çıkarmalı, bu vesile ile bütün çalışmalarını gözden geçirmeli, eksiklerini tamamlamalıdır. Bizler de ibret almalıyız.

İnsanın olduğu her yerde hata, ahlâksızlık, yolsuzluk ve ihanet olabilir. Bu sebeple en mazbut kuruluşlarımız bile ciddi bir şekilde denetlenmelidir. Dinimizin, olgun aklın ve ilmin red ettiği eylemler olan Münker ile mücadele etmenin bir anlamı da budur.

Bu sebeple denetlemeye yüreğimizle ilişkili olduğumuz ve varlıklarıyla iftihar ettiğimiz kurumlardan başlamalıyız. Onlar hem kendilerini denetlemeli hem de denetime açmalıdırlar.

İHH, Türgev, Yardımeli, Cansuyu, Yeryüzü Doktorları, Önder, İlim Yayma Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Birlik Vakfı… İstisnasız bütün yurtlarımız ve Yatılı Kur’ân Kurslarımız ve benzeri kurumlarımız denetlenmeli ve sonuçları kamuoyuna açıklanmalıdır.

Rabbimiz “Kendinizi aklamayınız. Allah sakınıp korunanları daha iyi bilir” buyurmaktadır. (Necm 32) Kol kırılırsa yen içinde kalmadığına göre denetlemeyi ve denetlenmeyi yöntem edinmeliyiz. Bu da İslâmî bir görevimizdir.

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.alirizademircan.net/denetlemeli-ve-denetlendirmeliyiz-5-529h.htmlSexual Life According To Islam İSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYAT СЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМА ئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇش بيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
yukari_cik
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim