Cübbeli Ahmet ile İlgili Olarak


İSMAİLAĞA CEMAATİ YETKİLİLERİNE
Cübbeli Ahmet ile İlgili Olarak
Es-Selâmü Aleyküm… Sizin Efendi hazretleri dediğiniz Mahmut efendi görüşlerimizde tam bir örtüşme olmasa da ihlası sebebiyle kıymet verdiğim ve –şahsıma da değer veren- kırk yıllık dostumdur. Zaman zaman ziyaretine gittiğim için görüşmelerimiz olmuştur. Mütekabil sevgilerimiz süregelmiştir.

a. Müşterek dostlarımızın cenaze namazlarında buluştuğumuzda Tezkiye işlemini daima bana teklif etmiştir.

b. Bir Cuma günü ziyaret ettiğimde benden Cuma namazını kıldırmamı rica etmiş, kabulüm üzerine beraberce camiye geçtiğimizde, Minber önünde otururken bana gönderilen 13-4 yaşlarında bir çocukla Cuma namazını kıldırmamam konusunda tehdit edilmişimdir.

c. Hastalığı sırasında Çavuşbaşı’nda kendisini ziyaret etmiştim. Kendisi de özel doktorunu evime kadar göndererek haber aldırmıştır.

Bunları gerçeklerin bilinmesi için özetledim. Zira nefsim adına hiçbir kişi, kurum ve cemaatin onayına ve beğenisine ihtiyacım yoktur. İsmailağa hassas bir yer; Efendi hazretleri adına pek çok olumsuz işlemin yapıldığı yer... Korunması da size düşer.

Ben Mahmut efendinin bildiğim yarım asırlık hayatı içinde kimseyi kamuoyu önünde eleştirdiğine tanık olmadım. Geleneksel Tarikat terbiyesi de bunu gerektirir.

İsmailağa adına ortalığa çıkan ve Mahmut efendinin hastalığından istifade ile istismarda zirveleşen cübbesiyle maruf kişi camianızı lekelemeye devam etmektedir.

Ehl-i Sünnet dışı bidatçi, hurafeci konuşmaları,* yalan, ğiybet, iftira ile iç içe beyanları ve çevresine nefret aşılayan hezeyanları ile nazarımızda camianız için bir utanç kaynağı olmuştur. Burada zikredemediğimiz çok önemli konular da var. Onları da lütfen siz araştırın.**

Gönderilen belgeleri okumadığı, okuduğunu anlamadığı veya anlamak istemediği için aleyhime olan yalan ve iftiraları tahammül edilemez boyutlara ulaşmasına rağmen kendisini ciddiye alıp alenen cevap da vermedim. Üzüntüm şahsım dahil çalışmaları ve eserleri ile mütemayiz ilim adamları aleyhine nefret aşılar olmasındandır.

Bu kişinin camianızı temsil etmesine fırsat vermemenizi, bunun için de ondan ve saldırgan tutumundan beri olduğunuzu deklere etmenizi rica ederim.

*1. Allah şanını artırsın Hz.Peygamberimize vahiy getiren Cibril’in vahyi Peygamberimizden aldığı,
2. Peygamberimizin kabir hayatında eşleri ile cinsel ilişkisini sürdürdüğü,
3. Nakşi müridlerin kabir sorgulamasından muaf olacağı,
4. Bazı özellikli kefenlerin kabir azabından koruyacağı,
5. Tövbe suresinin iki buçuk cüz olduğu ve büyük çoğunluğunun unutturulduğu,
6. Mahmud efendinin, kendisi için evliyaullahı Allah’a c.c. müracaat ettirdiği, Allah’ın ise, aradan çekilmelerini, onun korumalığını bizzat üstlendiği cevabını verdiği …
7. Allah’ın Mahmut efendi olarak ete kemiğe büründüğü, ve benzerleri dinimizi darbeleyen hurafeci konuşmaları cümlesindedir. Bunların her birinin internette belgeleri vardır.

**İki-üç yıl önce kadir gecesi Tnt televizyonunda programa çıkmıştım. Yarıda kesmek durumunda kaldım.Kanala ait taksi ile dönerken şoför sıkılarak bir şey sormak istediğini söyledi ve şu soruyu sordu: Hocam dün akşam Cübbeli denilen kişi buraya 10 kadar silahlı adamla geldi. Bu, ne iştir? Bu soruya cevap vermedim. Kesin bilgim olmadığı için bu gün de bir yorum yapmıyorum.

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.alirizademircan.net/cubbeli-ahmet-ile-ilgili-olarak-ismailaga-cemaati-yetkililerine-5-515h.htmlSexual Life According To Islam İSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYAT СЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМА ئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇش بيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
yukari_cik
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim