Almanya'dan Başörtüsü Ayıbı

Almanya'dan Başörtüsü Ayıbı

Almanya İçişleri Bakanlığı’nın ülkede radikal hareketlere yönelik kampanya afişinde türbanlı bir kadın kullanması tepkilere neden oldu. Türkiye, kampanyanın derhal durdurulmasını istedi. (Gazeteler) Yorumumuz;Almanya İçişleri Bakanlığı’nın ülkede radikal hareketlere yönelik kampanya afişinde türbanlı bir kadın kullanması tepkilere neden oldu. Türkiye, kampanyanın derhal durdurulmasını istedi. (Gazeteler)

Yorumumuz;

Başörtüsü dahil örtünme, Allah’ın beden üzerindeki egemenliğini yansıtan İslâmî bir emirdir.(Ahzab 59;Nûe 31) Şu veya bu sebeple bilfiil örtünemeyen her Müslüman kadının İslâmi ölçülere uygun olarak örtünmeyi amaç edinmesi gerekir. Çünkü îman bunu gerektirir.

Baş örtüsünde sembolleşen örtünmeye karşı çıkmak bir temel hakka karşı çıkmak olarak insana saygısızlıktır; ilkelliktir. İslâm dairesinden çıkmaktır. Müslümanlar söz konusu olduğunda batının bağnaz olduğunu biliyoruz ve yadırgamıyoruz. Türkiyen’in “radikal hareketlere yönelik kampanya afişinde türbanlı bir kadın kullanılmasına “ karşı çıkması sevindiricidir. Ancak sormadan da edemiyoruz. Ülkemizde baş örtülü kadına hâlâ Alman gözlüğüyle bakılmıyor mu?

Memleketimizde baş örtülü bir tek memur kadın, bir tek kadın milletvekili, bir tek kadın akademisyen-dekan var mı? Ordumuzda eşi örtülü olan ve örtülü eşi ile toplum içinde görülebilen bir tek subayımız var mı? İrtica sembolü gördükleri baş örtüsünü teröristin silahından daha tehlikeli gören beyin özürlülerinin kalıntıları hâlâ varlıklarını korumuyor mu* Başkalarından önce kendimizi düzeltmeliyiz.Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.alirizademircan.net/almanyadan-basortusu-ayibi-5-296h.htmlSexual Life According To Islam İSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYAT СЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМА ئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇش بيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
yukari_cik
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim