Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in VEDÂ HACCI

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in VEDÂ HACCI
Takriben dört bin yıl önce Rabbimizin İnsanlara Haccı ilan et...buyruğu ile Hz. İbrahim Peygamberle başlayan, son ve evrensel Peygamber Hz. Muhammed’le de aslî hüviyetine bürünerek varlığını sürdüren Hac, Kıyamet Günü’ne kadar devam edecek İslâmî bir mucizedir.

Güç yetirenler için Haccı farz kılan Allah’a hamd ederim. Onu, Kur’ân’ın onayladığı İbrahimî çizgide bize örneklendirerek açıklayan Elçisi Hz. Muhammed’e salât ve selâm ederim.

Allah katında Kabul olunur bir hac yapmak için, Hz. Peygamberimiz efendimizin yaptığı tek hac olan Veda haccının bilinmesi gerekir.

Haccın özünden uzaklaştırıcı ayrıntılardan korunmak ve uygulamada karşılaşılan zorlukları giderici ilmî çalışmalar yapmak için de bu gereklidir.

On yıl kadar önce ünlü İslâm bilgini İbn-i Hazm’ın Haccetül-Vedâ isimli hacimli çalışmasından bizzat kendisi tarafından çıkarılan özeti tercüme etmiş ve küçük ilaveler yaparak yayınlamıştım. Bu defa katkılarımızı artırdık ve çalışma bize ait bir çalışma niteliğine büründü.

Bir çırpıda okunabilmesi için hacmi büyütmemeye de özen gösterdik.

Çalışmamızın neredeyse her cümlesinin kaynağını da gösterdik.

Amacımız, seslendirmesini de yapmaya muvaffak olduğumuz bu çalışmamızla, hacca giden ve gidecek olan insanlarımızın doğru bilgilerle bilgilendirilip bilinçlendirilmelerine ve gönül dünyalarının ışıklandırılmasına bir ölçüde olsun vesile olabilmektir. Ana gayemiz Âlemlerin Rabbi olan Mevla’mıza güzel kul olabilmektir.

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.alirizademircan.net/allahin-elcisi-hz-muhammedin-veda-hacci-2-543h.html

Kitabı İndirmek İçin;
- Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Vedâ HaccıSexual Life According To Islam İSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYAT СЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМА ئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇش بيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
yukari_cik
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim