Açık Bayanlarla Niçin Program Yapıyorsunuz? Onlarla Program Yapmak İslâm’a Aykırı Değil midir?


Sosyal Medya İthamlarına Eğitici Cevaplarım VI
Açık Bayanlarla Niçin Program Yapıyorsunuz? Onlarla Program Yapmak İslâm’a Aykırı Değil midir?
Programcıların bir kısmı açık yani giyimleri İslâmi ölçülere uygun olmayan bayanlardan oluşmaktadır. Biz bu kadınları haber programlarında ve de diğer programlarda izliyoruz.

Bizi dinleyenlerden çok önemli bir bölümü de programcı kadınlar gibi açık giyimli bayanlardır. Kaldı ki açık bayanları çarşıda, işyerlerinde, devlet dairelerinde, lise ve üniversitelerimizde görüyoruz. Üstelik dindar ailelerin kızları veya torunları ya da akrabaları içinde açık bayanlar da vardır. Seküler/laik bir ülkede Müslümanlar olarak yaşamaya çalıştığımız da bir gerçektir. Böylesi bir toplumda başı açık kadınlarla program yapmamanın anlamlı bir gerekçesi olamaz.

Bütün bunları daha iyi kavrayabilmek için bazı bilgiler de vermek durumundayız. İslâm’ın temeli Kur’ân’dır ve Kur’ân ile irtibatlı Sünnet’tir. Kur’ân 23 yılda sûre sûre ve âyet âyet indirildi.

Bu 23 yıllık dönemin ilk 18 yılında tesettürle ilgili emirler gelmemişti. Bir diğer anlatımla Müslüman kadınlar da açıktı. Peygamberimizle birlikte namaz kılmak için Mescid-i Nebiye gelen kadınlarda bile bu gün anladığımız anlamda tesettür yoktu. Yani Peygamberimiz başı ve vücutlarının bazı bölümleri açık kadınlara muhatap oluyor ve onlara ve onlar aracılığı ile de ulaşamadığı kadınlara İslâm’ı tebliğ ediyordu.

Burada dikkat edilmesi gereken husus program yapılan kadının başı açık olup olmadığından çok İslâm’a saygılı olup olmadığıdır.

Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.alirizademircan.net/acik-bayanlarla-nicin-program-yapiyorsunuz-onlarla-program-yapmak-islama-aykiri-degil-midir-5-528h.htmlSexual Life According To Islam İSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYAT СЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМА ئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇش بيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
yukari_cik
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim