22- Eşler Arasında Cinsel Haramlar ve Keffâretler -3 Eşler Arasında Acı Vererek (Sadizm) ve Acı Verd

22- Eşler Arasında Cinsel Haramlar ve Keffâretler -3 Eşler Arasında Acı Vererek (Sadizm) ve Acı Verd
22- Eşler Arasında Cinsel Haramlar ve Keffâretler -3 Eşler Arasında Acı Vererek (Sadizm) ve Acı Verdirerek (Mazohizm) İlişkide Bunmak 

22- Eşler Arasında Cinsel Haramlar ve Keffâretler -3 Eşler Arasında Acı Vererek (Sadizm) ve Acı Verdirerek (Mazohizm) İlişkide Bunmak

İslâm ahlâkının özü,ince ruhlu bir insan olmaktır. Eşlerin birbirlerine karşı ince ruhlu olmalarıise İslâm'ın baş öğütlerindendir. Bu öğüdün temel uygulama alanı hiç şüphesizcinsel hayattır.

Allah'a yönelmeden,Şeytan'dan O'na sığınmadan, sevişip-fısıldaşmadan cinsel ilişkiye girilmesiniyasaklamış, âdet halinde cinsel teması ezâ olarak vasıflandırmış ve ters yoldanilişkiyi haram kılmış İslâm Dini'nin zulme varan bir cinsel ilişki biçiminionaylamayacağı, üstelik şiddetle menedeceği açıktır. 

Hiç şüphe yoktur kiacı vererek (sadizm) ve acı verdirerek (mazohizm) cinsel tatmin yoluna gitmekharamdır. Çünkü Allah "...Ne zulmediniz ve ne de zulme uğrayınız"1 buyurarak acı vermeyi de,verdirmeyi de yasaklamıştır.

Burada acı vermeyive verdirmeyi, bilinen sadizm ve mazohizm ile örneklendirmeye de gerek yoktur.

Tabiî yoldan(vagina) yapılacak cinsel birleşme acı veriyorsa bu ilişkiyi sürdürmek haram,giderici tedâvi de farz olur.

Bu gibi işlemleriharamlıkla tavsif ederken, mes'eleye özel âyet ve hadis aramak gereksizdir.

İslâm Dini'ninzulmü, ızdırap vermeyi, korkutmayı ve yaralamayı yasaklayan genel ölçüleriniuygulamamız yeterlidir.

Allah'ın Resûlüşöyle buyurur:

"(Tövbe ediphelâllık almadıkça) Her türlü ızdırap veren kişi Cehennem'de azab görecektir. (Cezasını çekmek üzere) Cehennem'e girecektir."

"Allah'ın kadınkullarını dövmeyiniz."2

Cinsel hazzaerebilmek için yapılan ve dıştan işkence gibi görülen davranışlar, eşlerin herikisinin onayı ile gerçekleştiriliyorsa neden günah; haram olsun şeklinde birgörüş de ileri sürülemez. Çünkü insanların ittifakı hiçbir harâmı helâl kılmaz.Kaldı ki İslâm Dini'nin genel amacı insanları adâlet üzerinde yaşatmaktır.

Her şeyi yerliyerinde yapmak olan adaletin ölçüleri yaratılış düzenimizde ve bu düzenikoruyup geliştiren İslâm'dadır. İnsanca cinsel ilişkide bulunamayanlar, elbettezulümleriyle başbaşa bırakılamazlar.

1 Bakara 279.

2 Sırasıyla bkz. C. Sağir 2/94,2/201.

 

 

 Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.alirizademircan.net/22-esler-arasinda-cinsel-haramlar-ve-keffaretler-3-esler-arasinda-aci-vererek-sadizm-ve-aci-verd-13-397h.htmlSexual Life According To Islam İSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYAT СЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМА ئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇش بيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
yukari_cik
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim