Tarihselcilere itirazım ve sorularım III
“Kur’ânın arap bilgisi ve örfüne göre indirildiği şeklindeki batıl görüşleri tervic “yerine Kur’ânımızı ve Nebevî Sünnetimizi anlamaya çalışsaydık daha hayırlı olmaz mıydı? 
13 Haziran 2017 Salı devamı →

Tarihselcilere itirazım ve sorularım II
Ne İstiyorsunuz? Örnek Modeliniz Nerede?Akademisyensiniz, Diyanet İşleri Başkanlığı yaptınız, dünyayı da tanıdınız, kemal döneminizdesiniz, konuşuyor ve yazıyorsunuz. Ülkemiz için bir kazançsınız. Biz de sormadan edemiyoruz. 
13 Haziran 2017 Salı devamı →

Tarihselcilere itirazım ve sorularım I
Ali Bardakoğlu’nu kırk yıldan beri tanırım. İlmî yönden mütemayiz kişiliği yoku. Son dönemlerde geleneksel dîn anlayışına muteriz olan çıkışları oldu. Eleştirileri calib-i dikkatti. Birkaç makalesini okudum.http://www.alirizademircan.net/ali-bardakoglunun-fikih-ozelinde-dini-bilgi-ve-gunumuzde-islam-algisi-secili-alintilar-5-556h.html
13 Haziran 2017 Salı devamı →

Faiz düzeninin dolaylı destekçileri III
Okulu, medyayı anladık. Peki camiler de mi de bizim olmaktan çıktı. Cuma hutbeleri ve vaazları ile faiz konusunda bilgilendirilip bilinçlendirilmemiz gerekirken hangi zalim güç ve hangi derin gaflet bunu engelliyor. Yoksa ana konularda İslâm’a geçit vermeyen derin devlet hâlâ işlevsel mi?
26 Mayıs 2017 Cuma devamı →

Faiz düzenini dolaylı olarak destekleyen kurumlar II
Allah’ın ve evrensel kıldığı Elçisi’nin savaş açtığı çökertici yapıya dolaylı olarak onay verildiği ve izlendiği için günahkâr olunmakla da kalınmadı. İç ve dış borçlarımız arttı. Milletimiz bütünüyle borçlandı. Sanayi de tarım ve hayvancılık da geriledi. Müslümanı da Batı’nın ekonomi kültürünü aldığı için alternatif üretemeyen yönetici ekonomi kadrolarının mahkûmu olduk.
26 Mayıs 2017 Cuma devamı →

Faiz düzeninin dolaylı destekçileri I
(Bankalaşan Finans Kurumları)Bankalaşan Finans Kurumları faizli düzene alternatif ol (a) mamışlardır. Bunda mevduatlarını kısa vadeli olarak yatıran bizlerin de önemli bir payı vardır. Ama çok büyük ölçüde hatalı olan kendileridir.
26 Mayıs 2017 Cuma devamı →

Süleymaniye Minberinden - İslâm Nizâmı
Süleymaniye Minberinden - İslâm Nizâmı
Süleymaniye Camii Minberi'nden takdim olunan hutbelerden oluşmaktadır
devamı →

Onlara: "Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın" dendiği zaman, "Bizler sadece ıslah edicileriz" derler.
( Bakara Suresi - 2, 11. Ayet )
Ali Rıza DEMİRCAN Videoları - WWW.ARDEV.TVSexual Life According To IslamİSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYATСЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМАئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇشبيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim