Seçebileceğimiz insanların sahip olması gereken Kur’ânî vasıflar II
Seçebileceğimiz insanların Tevbe 71'e göre sahip olması gereken dört Kur'ânî vasıf vardır. Bunları şöylece maddeleştirmiştik:
21 Haziran 2018 Perşembe devamı →

21 Haziran 2018 Perşembe devamı →

Zekât sosyal adalet kurumudur IV
ZEKÂTIN İNKÂRI KÂFİRLİĞE, İHMALİ AZABA GÖTÜRÜRRabbimizin açık bir Kur’ânî buyruğu olduğu için zekâtın inkârı kâfirliğe, ihmali azaba götürür. Pek çoğumuzun, zaman zaman okuduğumuz Yasin sûresinin 49. âyetinde bize kâfir mantığı şöylece açıklanmaktadır:
20 Haziran 2018 Çarşamba devamı →

Zekât sosyal adalet kurumudur III
ZEKÂT MALI KORUYUCU VE ARTIRICIDIRZekât bir toplumda yardım edebileceklerle yardım alacaklar arasında kaynaşmayı sağlayacağı için sosyal sınıfların oluşmasına engel olur. Bir diğer anlatımla ve Peygamberimizin diliyle ifade edersek; mallarımızı koruma altına almış oluruz. –Salât ve Selâm  üzerine olsun- O şöyle buyurur:
20 Haziran 2018 Çarşamba devamı →

Zekât sosyal adalet kurumudur II
ZEKÂTIN SOSYAL VE EKONOMİK FAYDALARIZekât kişiyi maddî ve mânevî bakımdan geliştiren, ahlâken yücelten; toplumu büyüten ve toplum fertlerini kaynaştıran ibadettir.
20 Haziran 2018 Çarşamba devamı →

Zekât ibadet vasıflı sosyal adalet kurumudur
Bütün varlıkların, taşınır ve taşınmaz tüm malların sahibi olan ve bizlere Zekât görevini yükleyen yüce Allah'ımıza hamd ederim. Zekâtın İslâm toplumu düzenince zenginlerden alınarak fakirlere verileceğini açıklayan ve örneklendiren sevgili Peygamberimiz, biricik hayat önderimiz Hz. Muhammed'e salat ve selam ederim.
20 Haziran 2018 Çarşamba devamı →

Doğal çevre varlıkları bize yararlanmamız için emanet olarak verilmiştir 9
Doğal çevremizi oluşturan varlıklar bize verilmiş emanettir. Kur'ân penceresinden baktığımızda tespit edebileceğimiz 7. Hakikat de budur.
20 Haziran 2018 Çarşamba devamı →

Hac ve Umre Yüceliğe Çağrıdır
Hac ve Umre Yüceliğe Çağrıdır
Peygamberimizin Vedâ Haclarını özetleyen kitapçık İbn-i Hazm'ın Haccetül-Veda' isimli eseri temel alınarak hazırlanmıştır
devamı →

Onlara: "Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın" dendiği zaman, "Bizler sadece ıslah edicileriz" derler.
( Bakara Suresi - 2, 11. Ayet )
Ali Rıza DEMİRCAN Bilmemiz Gerekenler
Ali Rıza DEMİRCAN Kısaca İslam
Ali Rıza DEMİRCAN hocanın Güncel yazıları Mirat Haber'de
Kur'an-ı Kerim Türkçe Meali - Karşılaştırmalı Mealler
Ali Rıza DEMİRCAN Videoları - WWW.ARDEV.TVSexual Life According To IslamİSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYATСЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМАئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇشبيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim