İSLÂM’IN IŞIĞINDA AT’A BAKIŞIMIZ
Yüce Mevlâ’mızın bizler için yarattığı varlıklardan bir bölümünü de hayvanlar oluşturur. Evcillerinden,yırtıcılarına, küçücüklerinden pek azim/büyük olanlarına kadar  hayvanlar şükrümüzü gerektiren nimetlerdir. Bu sebeple onları tanımak, onlara karşı görevlerimizi bilmek ve onlar aracılığıyla şükrümüzü yapmak konumundayız.
17 Nisan 2017 Pazartesi devamı →

Ali Bardakoğlu’nun Fıkıh Özelinde Dini Bilgi ve Günümüzde İslam Algısı
Ali Rıza Demircan'ın Tarihselcilere İtirazım Ve Sorularım başlıklı eleştiri yazısı ile konu edindiği Ali Bardakoğlu'nun aşağıda linki verilen makaledeki görüşlerinden seçili alıntılar;(http://www.islamhukuku.org/Uploads/Sayilar/islam%20hukuku%20dergisi%2025329.pdf )
13 Mart 2017 Pazartesi devamı →

NÛR SÛRESİNİN 58. AYETİNİN KİŞİYE CARİYESİNİ YASAKLAMASI
“Ey Erkek- Kadın İman edenler! (İslâm öncesi dönemde köleleştirerek köle edilenleri satın alarak, İslâmi dönemde de esir alarak) Maliki/Ehili olduğunuz erkekler-kadınlarla içinizden ergenlik çağına girmemiş olanlar, sabah namazından önce, öğleyin dinlenmek için soyunduğunuzda ve yatsı namazından sonra yanınıza girmek için sizden üç defa izin istesinler.
06 Mart 2017 Pazartesi devamı →

KUR’ÂNIMIZIN HZ. ŞUAYB’IN DİLİYLE MEDYEN ÜZERİNDEN ÜLKEMİZE UYARILARI
Medyen’in inkârcı ve sömürücü olan halkı, zalimleşen kâfir toplulukların prototipidir. Onlardan alınacak mesajlar da evrenseldir.
02 Mart 2017 Perşembe devamı →

TANINAN HOCALARIMIZDAKİ TEMEL EKSİKLİK
1973 İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü mezunuyum. Yüksek İslâm Enstitüleri günümüz İlâhiyat fakültelerinin kaynağını oluşturur.  Kur’ân-ı Kerîm’in baştan aşağı okunmasını bile programına alamayan İlâhiyat Fakültelerimizin bize özgü bir proje olmadığına inanırım. Bu benim yargımdır. Bu yargım, yaşatılan  medreseleri oldukları gibi kabul ettiğim anlamına da yorumlanmamalıdır. 
22 Şubat 2017 Çarşamba devamı →

Ev, Aslî İhtiyaç ve Dokunulamaz Kutsaldır
Olmazsa yaşanılamaz temel ihtiyaç maddelerinden biri de evdir. Mesken ve konut olarak da isimlendirdiğimiz evin değişik yapı malzemelerinin yaratılması, bilgi ve kullanımımıza sunulması Yüce Mevlâ’mızın azim nimetlerindendir.Hayat düzenimiz İslâm, koyduğu ahlâkî ölçüler içerisinde ihtiyaçlarımızı karşılayarak kulca yaşayabileceğimiz bir evin edinilmesini gerekli kılmaktadır.
01 Şubat 2017 Çarşamba devamı →

Hac ve Umre Yüceliğe Çağrıdır
Hac ve Umre Yüceliğe Çağrıdır
Peygamberimizin Vedâ Haclarını özetleyen kitapçık İbn-i Hazm'ın Haccetül-Veda' isimli eseri temel alınarak hazırlanmıştır
devamı →

Onlara: "Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın" dendiği zaman, "Bizler sadece ıslah edicileriz" derler.
( Bakara Suresi - 2, 11. Ayet )
Ali Rıza DEMİRCAN Videoları - WWW.ARDEV.TVSexual Life According To IslamİSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYATСЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМАئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇشبيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim