Yüceltilen Ölüler ve Anıtlaştırılan Kabirlerden Yardım Beklemek İslâm ve Akıl Dışıdır
Diriler yanı sıra, yaptıkları çalışmalar, ürettikleri değerler, bıraktıkları maddi ve manevi miraslar-eserlerle şahsımıza veya toplumumuza yararlar sağlamış olan ölülerimize teşekkürlerimizi sunmak ve sürdürmek de İslâmî öğütler arasındadır.1
09 Kasım 2017 Perşembe devamı →

Tarihselcilere itirazım ve sorularım IV
İslâm’ı bir hayat düzeni olarak anlayamadığınız, açık örnekler ve müşahhas sorulardan hareket etmediğiniz sürece tarihselcilere cevap veremezsiniz.
08 Ağustos 2017 Salı devamı →

Kur’an ve sünnet bütünlüğü ışığında süt akrabalığı, tercih ettiğimiz görüşler ve tekliflerimiz
Anne Sütü Koruyucu ve Besleyicidir Yarattığı her canlı varlığın rızkını üstlenen Rabbimiz doğumla birlikte annenin göğüslerini bebeği için bir  rahmet kaynağına dönüştürmektedir. Annenin vücudunda oluşumu gibi bebeği besleyiciliği, çocuk ve anne sağlığını koruyuculuğu da mûcizevî olan anne sütünün bu eşsizliğinin bilimsel verilerle de kanıtlanması, ona güveni, ilgiyi ve ihtiyacı artırmaktadır.
26 Temmuz 2017 Çarşamba devamı →

Tarihselcilere itirazım ve sorularım III
“Kur’ânın arap bilgisi ve örfüne göre indirildiği şeklindeki batıl görüşleri tervic “yerine Kur’ânımızı ve Nebevî Sünnetimizi anlamaya çalışsaydık daha hayırlı olmaz mıydı? 
13 Haziran 2017 Salı devamı →

Tarihselcilere itirazım ve sorularım II
Ne İstiyorsunuz? Örnek Modeliniz Nerede?Akademisyensiniz, Diyanet İşleri Başkanlığı yaptınız, dünyayı da tanıdınız, kemal döneminizdesiniz, konuşuyor ve yazıyorsunuz. Ülkemiz için bir kazançsınız. Biz de sormadan edemiyoruz. 
13 Haziran 2017 Salı devamı →

Tarihselcilere itirazım ve sorularım I
Ali Bardakoğlu’nu kırk yıldan beri tanırım. İlmî yönden mütemayiz kişiliği yoku. Son dönemlerde geleneksel dîn anlayışına muteriz olan çıkışları oldu. Eleştirileri calib-i dikkatti. Birkaç makalesini okudum.http://www.alirizademircan.net/ali-bardakoglunun-fikih-ozelinde-dini-bilgi-ve-gunumuzde-islam-algisi-secili-alintilar-5-556h.html
13 Haziran 2017 Salı devamı →

Namaza Çağrı
Namaza Çağrı
Ali Rıza DEMİRCAN tarafından uzun yıllar içinde namazla ilgili kaleme alınan yazıların bir kısının bir araya gelmesinden oluşmuştur.
devamı →

Onlara: "Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın" dendiği zaman, "Bizler sadece ıslah edicileriz" derler.
( Bakara Suresi - 2, 11. Ayet )
Ali Rıza DEMİRCAN Videoları - WWW.ARDEV.TVSexual Life According To IslamİSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYATСЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМАئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇشبيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim