SAYIN CUMHURBAŞKANIM ARTIK KUR’ÂNÎ VASIFLARI TAŞIYANLARA OY VERECEĞİM
Bismillah /Selamün AleykümMuhterem Cumhurbaşkanım!
23 Kasım 2018 Cuma devamı →

Mevlid kandilini nasıl anlamalıyız?
-Allah şanını ve bağlılarını artırsın- Aziz Peygamberimizin Mekke’deki çağdaşları arasında yılı değil ama doğum ayı ve günü bilinen bir tek şahsiyet var mıdır? Bizim bilgilerimize göre yoktur. Doğal olan da budur. Aziz peygamberimizin doğum ayı ve gününün bilinmemesi de tabiidir. Çünkü O diğer doğan bebekler gibi Abdullah’ın oğlu olarak dünyaya geldi.
19 Kasım 2018 Pazartesi devamı →

EKONOMİK CİHAD
Mirat Haber’imizin de kurucusu olanVakfımız (ARDEV) da yaptığımız İslâm’da Ekonomi seminerlerine katılan ekonomist Prof. Dr. Adem Esen, faizle mücadelenin ana yollarından birinin dışa borçlanma ihtiyacımızı azaltmak olduğunu beyanla yerli üretimin önemine dikkatleri çekti ve bu alana yoğunlaşmamız gereğini dile getirdi. Bir de örnek verdi:
19 Kasım 2018 Pazartesi devamı →

AİLE HAYATIMIZI ÇÖKERTMEK Mİ İSTİYORUZ?
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk şöyle diyor:"2005 yılında ülkemizde istihdam edilen 5 milyon kadın bulunurken, bu rakam 2018 temmuz itibarıyla 9 milyon 121 kadına çıktı. Buradaki 4 milyonluk artış, yüzde 70 oranında bir iyileştirmeye tekabül ediyor. 2023 yılında ise kadınların iş gücüne katılım oranını yüzde 41'e eriştirmeyi hedefliyoruz. Bakanlık olarak kadının ekonomik ve sosyal gelişimini destekleyerek, kadın girişimciliğini kolaylaştıracak programların hayata geçirilmesi öncelikle hedeflerimiz arasında.”
19 Kasım 2018 Pazartesi devamı →

Habertürk’te Ece Üner’le
ECE ÜNER (Beyoğlu Belediyesinin düzenlediği ve Gayr-ı müslim cemaat önderlerinin de katıldığı )Bir kardeşlik iftarından geldiniz. Dolayısıyla bu aslında ne demektir kardeşlik iftarı, yeryüzü sofraları… hep konuşuyoruz ya belki biraz ona da değinmek lazım.
19 Kasım 2018 Pazartesi devamı →

ALKIŞ DA BİR TÜR YALAKALIKTIR
Kaynağı önemli değil, bilgeliği yansıtan ünlü bir deyiş var. Hatırlayabildiğim kadarıyla şöyle:
19 Kasım 2018 Pazartesi devamı →

Muharrem Barış Ayıdır / Barış Aktiviteleri İle Kutlanmalıdır
Yüce Rabbimiz Kur'an-ı Kerim'deTevbe sûresinin 36. ayetinde haram ayları ve bu aylardaki barışın evrenselliğini açıklamaktadır. Bu âyet-i kerîmede Rabbimiz meâlen şöyle buyurmaktadır:
18 Eylül 2018 Salı devamı →

Cuma Mesajları - Haklar, Hürriyetler, Vazifeler
Cuma Mesajları - Haklar, Hürriyetler, Vazifeler
1999-2002 yılları arasında Akit ve Vakit gazetelerinde yayınlanan ve bir kısmı Perpa Camii'nde sunulan hutbelerden oluşmaktadır.
devamı →

Onlara: "Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın" dendiği zaman, "Bizler sadece ıslah edicileriz" derler.
( Bakara Suresi - 2, 11. Ayet )
Ali Rıza DEMİRCAN Bilmemiz Gerekenler
Ali Rıza DEMİRCAN Kısaca İslam
Ali Rıza DEMİRCAN hocanın Güncel yazıları Mirat Haber'de
Kur'an-ı Kerim Türkçe Meali - Karşılaştırmalı Mealler
Ali Rıza DEMİRCAN Videoları - WWW.ARDEV.TVSexual Life According To IslamİSLAMA ƏSASƏN SEKSUAL HƏYATСЕКСУАЛЬНАЯ ЖИЗНЬ СОГЛАСНО КАНОНАМ ИСЛАМАئىسلامدا جىنسىي تۇرمۇشبيان حكم استرقاق الأسيرات و الاستغلال الجنسي لهن في ضوء القرآن والسنة
Ana Sayfa | Biyografi | Eserleri | Cuma Hutbeleri | İnceleme Makale | Güncel Konular | Haberler | İletişim